Podzimní Hajnice

Ve středu 16. října se naše 7. třída brzy ráno vydala směrem k terénní stanici Hajnice. Jednalo se o náhradu za květnový termín, který nám nakonec odpadl. V těchto dnech už je (nejen) po ránu dost zima, a tak jsme zkusili jít pěšky, i když je to slušný kus cesty. Po svižné dvouhodinové procházce a krátké pauze následoval vzdělávací program s p. Markétou Drábkovou ze Správy CHKO Třeboňsko. Navštívili jsme blízkou rezervaci „Losí blato“, žáci pracovali na tematických úkolech, zbyl i čas na sbírání hub, kterých stále roste požehnaně a děti to ohromně bavilo. Sluníčko nakonec rozrazilo i tu zimu, takže odpolední část her a úkolů i závěrečné opékání bylo za pěkného počasí „na pohodu“. Kromě pěkných aktivit připravených p. Drábkovou jsme se věnovali i prezentaci a hodnocení nalezených přírodnin, takže jsme trochu plnili i výuku „měkkých dovedností“, na kterou je u nás v letošním roce kladen veliký důraz. Po závěrečném vyhodnocení a úklidu využili někteří možnost nechat se odvézt rodiči z Hajnice auty, zbylých nás třináct „statečných“ nastoupilo zpáteční cestu opět „po svých“. Nebudu nic namlouvat, někteří toho měli po příchodu ke škole „plné kecky“, ale jsem hrdý na to, že jsme to celé zvládli v dobré náladě a kamarádském duchu. Náš velký dík patří p. Drábkové za bezva program a tolerantní přístup, p. Lichnovský nám obětavě pomohl s ranním přesunem. Tak zase někdy příště, příroda je inspirující pořád…..
Petr Němec, třídní učitel