ORGANIZACE VÝUKY OD 24. 05. 2021

Od pondělí 24. 05. 2021 se umožňuje osobní přítomnost ve škole všem žákům.

U žáků 1. stupně se na organizaci výuky NIC NEMĚNÍ. Žáci se TESTUJÍ pouze 1x týdně, vždy v pondělí.

Organizace školní družiny stejná jako od PO 17. 05. 2021, stejná jako od začátku školního roku.

Bez rotace se na prezenční výuku vrací žáci 2. stupně.

Testování 1x týdně, vždy v pondělí

Ruší se povinnost HOMOGENITY tříd a skupin.

Vyučování bude probíhat podle ŘÁDNÉHO ROZVRHU platného od začátku školního roku.

Testování je pro žáky povinné. Jde o bezpečnost ve škole. Odůvodnění tohoto kroku je propsáno do mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví. V případě, že rodiče odmítnou žáka testovat, tak osobní přítomnost ve škole mu umožněna nebude a bude se vzdělávat doma. Žák bude mít OMLUVENOU ABSENCI. Dostane od školy zadání a podporu ve vzdálené výuce. Škola nebude schopna z kapacitních důvodů zajistit pro tyto žáky distanční výuku.

Hygienická opatření – není povinné nosit ochranu nosu a úst ve venkovních prostorech při zachování odstupu 2 metru od jiných osob. Při vycházce nebo pobytu na školní zahradě žák nebo zaměstnanec nemusí mít ochranu nosu a úst, pokud dodrží odstup 2 metry od jiných osob. Ve vnitřních prostorách pak nadále platí povinnost nosit ochranu nosu a úst.

I. stupeň

ŠD

Provoz je v běžném režimu, ruší se povinnost homogenních oddělení a skupin,

Ranní družina – ve třídě školní družiny od 6.15 pro I. stupeň (mimo 5. ročníku) – V. Flašková

Odpolední družina – pro zapsané děti v jednotlivých odděleních

Odchod na obědy

Testování 1x týdně – pondělí v kmenové třídě

Ve vnitřních prostorách nadále platí povinnost nosit ochranu nosu a úst.

II. stupeň

12,20 Ond

12,35 PN

Testování 2 x týdně – pondělí a čtvrtek v kmenových třídách

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 10. května 2021 bylo vydáno:

Novelizované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 17. 5. 2021. Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:

o Na základních školách

▪ na území celé České republiky se umožňuje osobní přítomnost žáků 1. stupně bez rotací a rovněž osobní přítomnost dětí v přípravném třídě a přípravném stupni základní školy speciální bez rotací,

▪ v krajích Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Pardubický, Plzeňský, Středočeský a v hl. m. Praze se umožňuje osobní přítomnost žáků 2. stupně bez rotace; v ostatních krajích pokračuje rotace tříd 2. stupně,

▪ na území celé České republiky se ruší povinnost homogenních tříd a skupin. V ostatních krajích se nic nemění.

o Ve školních družinách a školních klubech

▪ na území celé České republiky dochází ke zrušení omezení. Provoz je v běžném režimu, ruší se povinnost homogenních oddělení a skupin,

▪ ruší se povinnost zajišťovat péči o děti rodičů vybraných profesí, protože se vrací všichni žáci 1. stupně do základních škol.

— Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování žáků a studentů s účinností od 17. května 2021, které se mění oproti současnému stavu tak, že se mění frekvence preventivního antigenního testu:

o dvakrát týdně v Jihočeském kraji, Ústeckém kraji, Olomouckém kraji, Moravskoslezském kraji, Jihomoravském kraji, Zlínském kraji a kraji Vysočina v případě žáků 2. stupně základní školy.

o jedenkrát týdně v ostatních případech s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti žáka ve škole v týdnu.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 4. května 2021, č. j. MZDR 15757/2020-50/MIN/KAN , s účinností od 10. 5. 2021 stanoví, že není povinné nosit ochranu nosu a úst ve venkovních prostorech při zachování odstupu 2 metru od jiných osob, nejde-li o členy domácnosti. Při vycházce nebo pobytu na školní zahradě tedy žák nebo zaměstnanec nemusí mít ochranu nosu a úst, pokud dodrží odstup 2 metry od jiných osob. Ve vnitřních prostorách pak nadále platí povinnost nosit ochranu nosu a úst, se stanovenými výjimkami.

Ředitel ZŠ Chlum u Třeboně oznamuje, že všem žádostem o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání na naší škole bylo vyhověno.

Tímto oznámením se považují rozhodnutí o přijetí dítěte za oznámená.

Zveřejněno dne 11. 05. 2021

Mgr. Luboš Němec ředitel školy