Vzhledem k vládním opatřením se nepodařilo na podzim roku 2020 uspořádat burzy škol tak, jak jsme byli všichni zvyklí, prezenčně.

Vyšli jsme proto jihočeským středním školám a středním odborným učilištím vstříc a pro rodiče, žáky základních škol 8. a 9. tříd uspořádali burzu škol on-line.

On-line burzy škol se budou konat ve třech dnech od 12. do 14. ledna 2021, a to ve třech blocích vždy v 09:00, 15:00 a 17:00 hod. Návštěvníci se nebudou muset nijak registrovat, ani nebude třeba instalovat žádný program či aplikaci do počítače. Účast je pro žáky i jejich rodiče zcela zdarma.

Návštěvníci si pouze na webu www.burzyskol.cz vyberou střední školu podle oboru, který je zajímá, a co škola nabízí. Dále si zvolí termín pro online připojení a v uvedený den a čas se přes platformu pro on-line komunikaci jedním kliknutím se zástupcem vybrané školy propojí. Téměř 40 jihočeských škol bude odpovídat na dotazy zájemců, některé z nich mají už připravená i videa s virtuální prohlídkou školy nebo rozhovory s žáky jednotlivých oborů.