Dne 23. května se v okolí Klikova konal již čtvrtý ročník cyklistických závodů pro děti a mládež „Memoriál JUDr. Ferdinanda Bušty“. I letos jsme jako škola obsadili kategorie kadetek a kadetů, vypsané pro žáky 8. a 9. tříd. Odvoz autobusem, který zajistili pořadatelé, nakonec (z důvodu poruchy) nevyšel. A tak se krátce po osmé hodině, v přestávce mezi dvěma dešti, vydala skupinka deváťáků ve složení Alena Deutschová, Věra Novotná, Pavla Bednářová, Radek Prchal, Martin Shejbal, Jiří Tětek a Václav Kašpárek směr Klikov „po ose“. Po příjezdu do kempu U Čechalů, kde bylo centrum celé akce, následovalo přečkání dalšího deště, vyjížďka pro poznání trati, rozdělení startovních čísel a konečně i vlastní závodění. Mezi děvčaty sahala Věrka dlouho po medaili, nakonec z toho bylo krásné čtvrté místo a důstojné navázání na loňské stříbro Nikoly Třicátníkové. Velké závodnické srdce ukázala Pája – obětavě pomohla jiné závodnici, která měla na trati ošklivý pád, byla přitom předjeta několika soupeřkami, a přesto ještě stihla dojet jedenáctá… dalšího komentáře netřeba. I Alča na sedmnáctém místě bojovala, seč síly stačily. Mezi kadety je každý rok opravdu ostrá konkurence, přesto se kluci neztratili a vybojovali dvě pěkná místa kolem první desítky - Martin osmý, Vašek dvanáctý. Uznání zaslouží i devatenáctý Jirka a dvacátý sedmý Radek. Kromě dobré sportovní reprezentace školy chci všem poděkovat i za vzorné chování a perfektní atmosféru, která v týmu po celý den vládla. Všichni společně pak chválíme pořadatele za vysokou sportovní i společenskou úroveň celé akce a děkujeme za možnost „být u toho“. Laťka je i pro příští roky nastavena velmi vysoko….

Mgr. Petr Němec