V rámci dopravní výchovy jeli žáci 3. a 4. třídy 25. září na dopravní hřiště do Třeboně. Žáci absolvovali teoretickou výuku pod odborným vedením a praktickou část v podobě jízdy na kole
na dopravním hřišti.

Pro třetí třídu byl tento výcvik premiérou. Někteří žáci po nasednutí na kolo překvapivě zjistili, že si nemůžou jezdit, jak chtějí. Seznamovali s pravidly silničního provozu (pravidlo pravé ruky se ukázalo jako veliký problém), ale po krátké době zvládli jízdu na kole se všemi bezpečnostními pravidly.

Čtvrťáci jeli na dopravní hřiště potřetí. Díky tomu už věděli, co je čeká a jízda na kole probíhala bez větších problémů.

Na jaře nás čeká ještě jedna návštěva dopravního hřiště. Žáci čtvrté třídy budou skládat zkoušky, po kterých se můžou těšit na tzv. řidičák na kolo. Budeme jim přát, aby všichni prošli a na našich silnicích bylo stále bezpečno.

Monika Bočková

01 dopravni hriste 2018 02 dopravni hriste 2018