Milí sedmáci a osmáci,

včera jsem Vám poslal pracovní list č. 5 z matematiky (oběma třídám), dnes tedy trochu angličtiny. 
 
7. ročník : 
  • podívejte se na cvičení 1 na str.68 (slovní zásoba - druhy TV programů). Na základě těchto slovíček vypracujte cvičení 1 a 2 na str. 54 v pracovním sešitě. Správné řešení Vám za pár dnů pošlu. 
  • Do školního sešitu si opište následující věty, od každé věty napište též otázku a zápor, jak to procvičujeme ve škole:
  1. John lives in New York.
  2. They help old people.
  3. Maggie can play tennis well.
  4. Roger is reading a book.
  5. Mum bought some fruit.
  6. You decided about it.
  • Dlouhodobé věci k opakování (přídavná jména, slovesa) zůstavají, čas od času se na to podívejte.
8. ročník:
Vypracujte si všechna cvičení na stranách 44, 45 a 46 v pracovním sešitě. Pro cvičení 5 na str. 45 můžete použít CD, které máte v kapsičce na zadní obálce (ale zvládnete to hravě i bez poslechu). Ve cvičení 6 odpovíte podle sebe, stačí holá věta. Ve cvičení 1 na str 46 doplníte do křížovky "3. tvary", ve cvičení 2 odpovíte kladně nebo záporně v 1. osobě podle uvážení, ve cvičení 3 vytvořte otázku v předpřítomném čase, pozor na "přehození". 
Dlouhodobé opakování slovesných tvarů zůstává (pravidelná i nepravidelná slovesa).
To je k angličtině všechno, připojuji jenom krátkou poznámku k tomu projektu z němčiny, který jsem Vám zadal minulý týden.  Text projektu je určený k ústní prezentaci, nemusíte jej tedy psát v nějaké vzorné "výstavní" formě, jinak zůstavají všechny pokyny stejné. Jakmile se sejdeme, tak se na ty texty podívám a doladíme to, pak budou následovat Vaše prezentace. 
 
Dotazy a připomínky vítány na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Všichni se opatrujte a také něco dělejte. Zdraví P. Němec