Dne 23. května se v okolí Klikova konal již čtvrtý ročník cyklistických závodů pro děti a mládež „Memoriál JUDr. Ferdinanda Bušty“. I letos jsme jako škola obsadili kategorie kadetek a kadetů, vypsané pro žáky 8. a 9. tříd. Odvoz autobusem, který zajistili pořadatelé, nakonec (z důvodu poruchy) nevyšel. A tak se krátce po osmé hodině, v přestávce mezi dvěma dešti, vydala skupinka deváťáků ve složení Alena Deutschová, Věra Novotná, Pavla Bednářová, Radek Prchal, Martin Shejbal, Jiří Tětek a Václav Kašpárek směr Klikov „po ose“. Po příjezdu do kempu U Čechalů, kde bylo centrum celé akce, následovalo přečkání dalšího deště, vyjížďka pro poznání trati, rozdělení startovních čísel a konečně i vlastní závodění. Mezi děvčaty sahala Věrka dlouho po medaili, nakonec z toho bylo krásné čtvrté místo a důstojné navázání na loňské stříbro Nikoly Třicátníkové. Velké závodnické srdce ukázala Pája – obětavě pomohla jiné závodnici, která měla na trati ošklivý pád, byla přitom předjeta několika soupeřkami, a přesto ještě stihla dojet jedenáctá… dalšího komentáře netřeba. I Alča na sedmnáctém místě bojovala, seč síly stačily. Mezi kadety je každý rok opravdu ostrá konkurence, přesto se kluci neztratili a vybojovali dvě pěkná místa kolem první desítky - Martin osmý, Vašek dvanáctý. Uznání zaslouží i devatenáctý Jirka a dvacátý sedmý Radek. Kromě dobré sportovní reprezentace školy chci všem poděkovat i za vzorné chování a perfektní atmosféru, která v týmu po celý den vládla. Všichni společně pak chválíme pořadatele za vysokou sportovní i společenskou úroveň celé akce a děkujeme za možnost „být u toho“. Laťka je i pro příští roky nastavena velmi vysoko….

Mgr. Petr Němec

LESY DIPLOMStátní podnik Lesy České republiky vyhlašuje již devět let krajskou výtvarnou soutěž Lesy a příroda kolem nás. Žáci třetí třídy se soutěže zúčastnili výtvarnými díly na téma Les ve fantazii. Z výkresů, které byly vystavené v místní knihovně, byly vybrané tři nejlepší, které jsme zaslali soutěžit. Ve středu 5. června si Marie Trnková převzala ve Vědecké knihovně v Českých Budějovicích diplom za 2. místo v soutěžní kategorii pro 3. a 4. třídu. Její obrázek bude putovat po různých výstavách.

Díky jejímu nadání se bude vědět i ve světě, že jsou v Chlumu u Třeboně nadějní umělci.

Monika Bočková

V měsíci březnu se 4. třída zúčastnila soutěže vypsané u příležitosti 70. výročí založení nakladatelství Albatros. Do soutěže se zapojilo bezmála 250 školních kolektivů, ale bohužel vyhrát mohl pouze jeden. Štěstěna nám nebyla nakloněna a vítězství nás minulo.

I tak nás těší ocenění za účast z nakladatelství Albatros. Pochvala vždy potěší, povzbudí a velmi si ji ceníme, jelikož jsme vynaložili velké úsilí ke splnění zadaných úkolů. Příště snad budeme mít vice štěstí.

Mgr. Jana Novotná

Již po desáté se žáci 3. a 4. třídy zúčastnili plaveckého výcviku v krásné šumavské krajině - v Srní. Tento týdenní pobyt je určen nejen úplným neplavcům s cílem naučit je nejzákladnějším plaveckým dovednostem, ale zaměřuje se i na intenzivní nácvik plavání u dětí, které již tyto základní dovednosti získaly. Některé děti si i poprvé vyzkoušely odloučení od svých blízkých.